четвъртък, 26 декември 2013 г.
Честито Рождество Христово!
Нека магията на коледната нощ превърне дните ви през годината във вълшебна приказка. Вярвайте, не забравяйте ... на коледа стават чудеса, мечтите се сбъдват когато ги желаете с цялото си сърце, независимо от всички и всичко. Прощавайте ... Обичайте, нека любовта изпълва сърцата Ви ...
неделя, 22 декември 2013 г.
събота, 21 декември 2013 г.
едно прекрасно стихотворение за коледа от Николина Милева :)
А аз какво ли да си пожелая?
Във Коледната нощ така добра
за мъничък подарък си мечтая
и нова, много истинска зора.
Не искам да го търся под елхата.
И не защото нямам си елха.
Украсата я дадох без отплата.
Добре ми е и само с тишина.
В която чувам звуците вълшебни.
И стаята искри от светлина.
Да можех да нахраня всички бедни.
И всички просяци да подслоня.
Да можех на децата да съм татко.
На всички дето нямат си такъв.
И майка да съм им поне за кратко.
Последният да го направя пръв.
И ей така във джоба слънце скрила
аз имам всичко. Вяра и небе.
За Коледа желая си закрила
и още нещо...
пак да съм дете.
Николина Милева
Във Коледната нощ така добра
за мъничък подарък си мечтая
и нова, много истинска зора.
Не искам да го търся под елхата.
И не защото нямам си елха.
Украсата я дадох без отплата.
Добре ми е и само с тишина.
В която чувам звуците вълшебни.
И стаята искри от светлина.
Да можех да нахраня всички бедни.
И всички просяци да подслоня.
Да можех на децата да съм татко.
На всички дето нямат си такъв.
И майка да съм им поне за кратко.
Последният да го направя пръв.
И ей така във джоба слънце скрила
аз имам всичко. Вяра и небе.
За Коледа желая си закрила
и още нещо...
пак да съм дете.
Николина Милева
-----
С времето научаваме, че да се извиняват могат всички, но да
прощават истински са способни само извисените духом…С времето научаваме, че ако
раним сериозно някой приятел, след това приятелството ни никога няма да бъде
същото…С времето научаваме, че дори и да си бил
щастлив със своите приятели, някой ден ще изпиташ болката от самотата, когато
си отидат…С времето научаваме, че всеки опит, преживян с жив човек, може да ти
даде нещо, което никога няма да се повтори…С времето научаваме, че онзи, който
презира или унижава другите, след време ще страда по същия начин, дори и двойно
повече…
вторник, 19 ноември 2013 г.
Само той ме научи на обич - Петя Ходжева
Само един от мъжете в живота ми
ме накара така да обичам-
онзи, който с усмивка ми казва:
"Хей, ти си мойто момиче!"
Дето гледа ме - рошава, глупава,
смешна, слаба и силна
и ми казва - "Много си хубава!"
Ей така, дори без причина!
Той се радва на моите странности
и се смее на мойте шеги.
Вярва в мен и в мойте прекрасни
и налудничави смели мечти!
И само с усмивка посреща!
И винаги дава ми повече!
За друг такъв не се сещам...
Единствен той ме научи на обич!
Петя Ходжева
петък, 15 ноември 2013 г.
Абонамент за:
Публикации (Atom)





