четвъртък, 27 март 2014 г.

благодаря - Пауло Коелю

Благодаря на всички онези, които се изсмяха на мечтите ми;
те вдъхновиха въображението ми.
Благодаря на всички онези, които искаха да ме пресоват в схемата си;
Те ме научиха на стойността на свободата.
Благодаря на всички, които ме излъгаха;
те ми показаха силата на истината.
Благодаря на всички онези, които не повярваха в мен;
те ме накараха да поместя планини.
Благодаря на всички тези, които ме отписаха;
те ми дадоха кураж.
Благодаря на всички, които ме напуснаха;
те направиха място на Новото.
Благодаря на всички онези, които ме предадоха и злоупотребиха с мен
те ме направиха бдителен.
Благодаря на всички онези, които ме нараниха;
те ме научиха как се расте в болката.
Благодаря на всички онези, които нарушиха хармонията ми;
Те ме накараха да се боря за нея.
Но най-вече благодаря на всички, които ме обичат,
такъв, какъвто съм
те ми дават сили да живея.

Пауло Коелю

четвъртък, 20 март 2014 г.

do it now - Paulo Coelho



Един ден ще се събудиш и няма да има повече време да направиш нещата, които винаги си искал.
Направи ги сега.
Пауло Коельо

неделя, 2 март 2014 г.

Притча за прошката



Не искам да те обидя
По време на поклонение до Светите места, един свят човек започнал да усеща Божието присъствие. Веднъж, по време на молитвен транс, той паднал на колене, заровил лице в земята и изрекъл своята молитва:
- Господи, само за едно нещо те моля в този живот: да получа благодатта никога да не те обидя.
- Не мога да ти дам тази благодат – отвърнал Всемогъщият. – Ако ти никога не ме обидиш, аз няма да имам причина да ти простя. А ако аз нямам нужда да ти прощавам, скоро и ти ще забравиш важността да бъдеш милостив към другите.
Така че, върви по своя път с любов и ме остави да ти прощавам от време на време, за да не забравяш и ти тази добродетел.


четвъртък, 13 февруари 2014 г.

мисъл на Петър Дънов

"Със ситно сито приятелство не се прави. При хората ще отивате с едри сита и широки сърца."

Петър Дънов

сряда, 5 февруари 2014 г.

.................


стихотворение



най красивите хора

Най-красивите хора, които познаваме са тези, които знаят, какво е поражението, изпитали са мъката и страданието, водили са вътрешна борба, преживели са загубата и са намерили своя начин да изплуват от дълбините.
Тези хора притежават признателност, чувствителност и разбиране за живота, което ги изпълва със състрадание, нежност и дълбоко любяща загриженост. Красивите хора не са красиви просто по някаква случайност...

благодаря - Петър Дънов

"Използвай често думата "БЛАГОДАРЯ", дори и за малки неща. Ще се удивиш на промяната в живота ти, която ще последва! Законът на благодарността не работи, ако живееш с негативни емоции: страх, гняв, омраза, комплекс за малоценност, негодуване, критикуване, притеснение, изнервеност, апатия ...
Благодарността е любов! Като благодариш, доброто ще си остане добро, а злото ще се превърне на добро."

Петър Дънов

неделя, 26 януари 2014 г.

quote by P. Coelho









Лодката е в безопасност в пристанището.
Но не това е целта на лодката!





четвъртък, 9 януари 2014 г.

стихотворение на Ани Иванова


Искам да ти подаря година,
в която четирите сезона плавно да следват желанията ти,
да пулсират с твоя ритъм
и да те карат да се чувстваш живa,
повече от всякога...
Искам да ти подаря месец,
в който всеки ден,
да е ново начало – на приключение,
на усещане, на ласка, на допир до неща, които обичаш…
Искам да ти подаря ден,
изгревът на който да те събуди с песните на птици
и да ти предложи всички онези дребни неща,
за които вече почти и не говориш,
но не си се отказалa да мечтаеш…
Искам да ти подаря час,
в който да събереш на едно
място всички копняни състояния,
за които времето все не достига…
Искам да ти подаря миг,
който не просто да спре дъха ти,
а да се превърне за теб в онази желана вечност,
която да пулсира с всички цветове на дъгата
и да запълни от край до край същността ти…
Искам да ти подаря ключ,
за онази врата, зад която е зазидана душата ми…

Ани Иванова
 
 

сряда, 8 януари 2014 г.

вълшебството на думата Благодаря :)

Използвай често думата "Благодаря!", дори и за малки неща. Ще се удивиш на промяната в живота ти която ще последва! Закона на благодарността не работи, ако живееш с негативни емоции: страх, гняв, омраза, комплекс за малоценност, негодуване, критикуване, притеснение, изнервеност, апатия ...
Благодарността е любов! Като благодариш, доброто ще си остане добро, а злото ще се превърне на добро.

Петър Дънов


четвъртък, 26 декември 2013 г.

...


Честито Рождество Христово!

Нека магията на коледната нощ превърне дните ви през годината във вълшебна приказка. Вярвайте, не забравяйте ... на коледа стават чудеса, мечтите се сбъдват когато ги желаете с цялото си сърце, независимо от всички и всичко. Прощавайте ... Обичайте, нека любовта изпълва сърцата Ви ...

събота, 21 декември 2013 г.

едно прекрасно стихотворение за коледа от Николина Милева :)

А аз какво ли да си пожелая?
Във Коледната нощ така добра
за мъничък подарък си мечтая
и нова, много истинска зора.
Не искам да го търся под елхата.
И не защото нямам си елха.
Украсата я дадох без отплата.
Добре ми е и само с тишина.
В която чувам звуците вълшебни.
И стаята искри от светлина.
Да можех да нахраня всички бедни.
И всички просяци да подслоня.
Да можех на децата да съм татко.
На всички дето нямат си такъв.
И майка да съм им поне за кратко.
Последният да го направя пръв.
И ей така във джоба слънце скрила
аз имам всичко. Вяра и небе.
За Коледа желая си закрила
и още нещо...
пак да съм дете.

Николина Милева



-----



С времето научаваме, че да се извиняват могат всички, но да прощават истински са способни само извисените духом…С времето научаваме, че ако раним сериозно някой приятел, след това приятелството ни никога няма да бъде същото…С времето научаваме, че дори и да си бил щастлив със своите приятели, някой ден ще изпиташ болката от самотата, когато си отидат…С времето научаваме, че всеки опит, преживян с жив човек, може да ти даде нещо, което никога няма да се повтори…С времето научаваме, че онзи, който презира или унижава другите, след време ще страда по същия начин, дори и двойно повече…



вторник, 19 ноември 2013 г.

Само той ме научи на обич - Петя Ходжева

Само един от мъжете в живота ми
ме накара така да обичам-
онзи, който с усмивка ми казва:
"Хей, ти си мойто момиче!"
Дето гледа ме - рошава, глупава,
смешна, слаба и силна
и ми казва - "Много си хубава!"
Ей така, дори без причина!
Той се радва на моите странности
и се смее на мойте шеги.
Вярва в мен и в мойте прекрасни
и налудничави смели мечти!
И само с усмивка посреща!
И винаги дава ми повече!
За друг такъв не се сещам...
Единствен той ме научи на обич!

Петя Ходжева